Hurdacılar
Hurdacılar
19.03.2021
11:02

Hurdacılar

Hurda, kelime anlamı itibariyla her ne kadar 'atık, değersiz şey' ifadelerini karşılasa da işin aslının bu şekilde olmadığını ve hurda ile atık kavramlarının farklı olduğunu ilgili sektörün milyar euro'luk hacme sahip olduğu gerçektir.

Çelik ve plastik piyasası başta olmak üzere hurda kaynaklarının geri dönüşümü, sanayi faaliyetleri açısından çok önemlidir.

Hurda kaynaklarının doğru bir şekilde toplanması aşamasında, ayrıştırma işleminin doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Hurdacı tecrübesi, bu noktada çok önemlidir.

Bakır, metal ve kurşun gibi ham maddelerin, hurda fiyat piyasasındaki değeri yüksektir. Çünkü ilgili hurda ham maddelerinin işlenebilirliği yüksektir.

Kısaca hurda fiyatının belirlenmesinde çok değişken bulunmaktadır.

Metsan Metal Hurda olarak 20 yıllık hurdacı tecrübemiz ile toptan hurda alımını ve yüksek tonajlı hurda alımını, yüksek birim fiyattan yapacak sektörel inisiyatifi alacak bir hurdacı firmasıyız.

Hurdacılar arasında İstanbul hurdacılık başta olmak üzere tüm Türkiye'de nitelikli ve profesyonel hurdacı hizmetleri vermekteyiz.

Geri dönüşüme uğrayan ham madde çeşitlerine bakacak olursak;

 • Metal

 

 • Bakır

 

 • Plastik

 

 • Demir

 

 • Kurşun

 

 • Cam

 

 • Kağıt

 

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler, hurda geri dönüşümünde ön plana çıkan madde çeşitleridir. 

Hurdacılar maalesef hurda ham maddelerinin ayrıştırıması konusunda yeterli kadar bilgi ve deneyim sahibi değildir. 

Metsan Metal Hurda, tüm toptan ve yüksek tonajlı hurda satın alımı yapacak olan müşterilerine, en yakın hurdacı konumunda olabilmek için İstanbul hurdacılık başta olmak üzere tüm Türkiye'de nitelikli hurdacı hizmetleri vermek için çalışırız.

Maalesef yerli hurda sektörü istenen seviyede ve kalitede değildir. Bu nedenle hurdacıların da bu anlamda nitelik kazanması çok önemlidir. 

Metsan Metal Hurda'nın verdiği hizmetler;

 • Bina yıkımı ve sökümü

 

 • İnşaat atığı hurda alımı ve satımı

 

 • Fabrika, tesis hurda alımı ve satımı

 

 • Gemi, köptü hurda alımı ve satımı

 

Metsan Metal Hurda, 20 yıllık deneyimi ile toptan hurda alımı ve yüksek tonajlı hurda alımı adına yapılacabilecek bütün aşamaları en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Bulunduğunuz bölgede var olan toptan hurdalarınız için işini iyi yapan ve sizin için en yüksek hurda fiyat teklifini verecek olan hurdacı firmasını arıyorsanız Metsan Metal Hurda ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hurdacılar arasında şeffaf ve hatasız yaptığımız toptan hurda alımı ile her zaman diğer hurdacılara göre farkımızı yansıtıyoruz!

hurdacılar

Sizin için Derlediğimiz
Metal ve Hurda Sektörü Yazılarımız
Avcılar Hurdacı
Avcılar hurdacınız olarak Metsan Metal Hurda, en yakın hurdacı konumunda olabilmek için tüm Türkiye’de nitelikli bir şekilde hurda alımı yapmaktadır. Avcılar hurdacısı Metsan Metal
Detaylı Görüntüle
Esenyurt Hurdacı
Esenyurt hurdacınız olarak Metsan Metal Hurda, işine gösterdiği özen ve hassasiyet ile her zaman sizlerledir! Hurdacılar arasında Esenyurt hurdacısı olarak mesleğimize olan büyük.
Detaylı Görüntüle
Hurdacı
Diğer hurdacılar bireysel hurdalar da alırken Metsan Metal Hurda, 20 yıllık hurdacı deneyimi ile en iyi şekilde toptan hurda alımı yapmak için durmaksızın 7/24 çalışır.
Detaylı Görüntüle
En Yakın Hurdacı
Hurdacılar içerisinde en yakın hurdacı konumunda olmak, toptan hurdalarını elden çıkaracak olan müşterilerimizin, bu işten daha kazançlı olması anlamında çok önemlidir.
Detaylı Görüntüle
Hurdacı En Yakın Hurdacı İstanbul Hurdacı
İstanbul'da uzmanlık bölgelerimiz arasında hurdacılar içerisinde Avcılar hurdacı, Hadımköy hurdacı, Esenyurt hurdacı, Ümraniye hurdacı bölgelerinde..Tüm toptan hurda alımı..
Detaylı Görüntüle
En Değerli Hurdalar
En değerli hurdaların değer etmenleri arasında hurdanın geri dönüşüm süreçleri ne kadar zorluysa o hurdanın değeri de o kadar yüksek olması durumu bulunmaktadır.
Detaylı Görüntüle
Hurdacı Nedir?
Hurdacılık; çeşitli materyallerden olan eşyaların belirli dönüşüm metotlarıyla ilgili malzemenin kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tümü, hurdacılık mesleği al
Detaylı Görüntüle
Nasıl Hurdacı Olunur?
Hurdacılık, çok kolay kar getiren bir meslek gibi görünse de kar getirebilmesi için bazı nüansları bulunduğu bir gerçektir.
Detaylı Görüntüle
Hurdacılar Arasında Nasıl Seçim Yapmalısınız?
Sektördeki hurdacılar her hurdacı ağır tonajlı hurdalarla çalışmazlar. Metsan Metal Hurda olarak ağır tonajlı, her çeşitte hurdalarınızı adresinizden kendi ekibimizle teslim alırız
Detaylı Görüntüle
Hurdacılar Ne İş Yapar?
Hurdacılar, sizden hurdaları teslim alırlar ve gerekli eritme işlemlerinin ve geri dönüşüm aşamalarının gerçekleştirileceği tesise hurdaları devrederler.
Detaylı Görüntüle
Hurda Alım İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?
Günümüzde hızlı bir tüketim söz konusudur. Eskiden pek çok kişi cep telefonlarını, tabletlerini, bilgisayar ya da televizyonlarını kullanılamaz hale geldiklerinde yerine...
Detaylı Görüntüle
Hurda Malzemeleri Nerelerden Seçilmektedir?
Bireyler, Esenyurt hurdacı firması ile iletişime geçtiğinde firma genelde metal olan hurda çeşitlerini kişilerden almaya özen gösterirler. Belli olan fiyatlar ile alınan hurdalar..
Detaylı Görüntüle
Hurdaların Avantajları Nelerdir?
Çelik, metal gibi malzeme grupları hurda alımı konusunda en çok tercih edilen ürünlerdir.
Detaylı Görüntüle