Hurdacı Nedir?
Hurdacı Nedir?
15.12.2020
17:37

Hurdacı Nedir?

 

Hurdacılık mesleğini anlamak için öncelikle biraz ilgili tanımın ve varyasyonlarının anlamlarına bakmamız gerekir.

 

Hurdacılık; çeşitli materyallerden olan eşyaların belirli dönüşüm metotlarıyla ilgili malzemenin kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tümü, hurdacılık mesleği altında toplanır. Bu işi yapan kişilere “hurdacı” denilmektedir.

 

Hurdacılar, hurdaları atıl yerlerden veya iş yerlerinden toplarlar.

 

Hurdacılık mesleği ve hurdacılar, iş kolları arasında çok büyük bir öneme sahip bir iş yapmaktadırlar. Bu önemli olan husus; geri dönüşümdür. Geri dönüşüm, çevreci bir yaklaşımın temel taşlarından birisini oluşturur. Kullanılmış bir ham maddenin faydalı olacak başka bir ham maddeye dönüştürülmesi, dünya üzerinde insanların ayak izini küçültmesinde katkı sağlayan bir durumdur. Ayrıca kullanılmayacak durumda gibi görünen maddelerin, tekrardan ekonomiye kazandırılması sağlanmış olur.

 

Hurdacı, yıkılacak veya kullanım dışı işyeri, fabrika başta olmak üzere hurdaları toplayan meslek elemanlarıdır. Çalışma şartları açısından oldukça zorlu ve riskli bir iştir.

 

Hurdacılık Mesleğinin Adımları

 

  • Materyalleri tanıyın!

 

Binlerce hurda türevi içerisinde hurdaları, materyallerine göre doğru tespit ediyor olmak gerekir. Çünkü her bir hurdanın değeri materyaline göre değişmektedir. Hurda çeşitleri; metal hurda, bakır hurda, alüminyum hurda, çinko hurda, çelik hurda, demir hurda, bronz hurda, krom hurda, kalay hurda, kurşun hurda, kâğıt hurda, nikel hurda, paslanmaz hurda, plastik hurda, kablo hurdası şeklinde oldukça hurda materyal çeşitleri mevcuttur.

 

  • Hurdacı, hurdanın ederini iyi tespit etmeli!

 

1.maddede bahsettiğimiz hurda materyallerinin iyi tanınmasının gerekliliği, hurda fiyatlandırılmasının doğru yapılmasından kaynaklanmaktadır. Ulaşım, işçilik gibi giderler de hesaba katılarak hurda fiyatlandırması yapılmalı. Aksi halde zarara uğramak kaçınılmaz olacaktır.

 

  • Alırken satışı planlayın!

 

Zarar etmemek için hurdayı alırken onu nereye satacağınızı ya da aracı firma kullanıp kullanmayacağınızı planlayın ve ona göre hareket edin.

 

Bu anlattığımız kriterleri de göz önünde bulundurarak müşteri memnuniyetini de öncelik haline getirirseniz referans odaklı yeni işler de elde edebilirsiniz.

 

İstanbul bölgesinde hem Avrupa hem Anadolu Yakası’nda her türlü hurda için hızlı hurda alım hizmeti sunan Metsan Metal Hurda olarak size bir telefon kadar uzağız.

 

Size her zaman bir adım yakında yer alan hurdacınız, Metsan Metal’in hurdacılık deneyimi ile sizin de hurda işinizi hızlıca halledelim.

 

Bizimle hemen iletişime geçerek fiyat teklifi almak için buraya tıklayın!

 

hurdacı ara

Sizin için Derlediğimiz
Metal ve Hurda Sektörü Yazılarımız
Avcılar Hurdacı
Avcılar hurdacınız olarak Metsan Metal Hurda, en yakın hurdacı konumunda olabilmek için tüm Türkiye’de nitelikli bir şekilde hurda alımı yapmaktadır. Avcılar hurdacısı Metsan Metal
Detaylı Görüntüle
Esenyurt Hurdacı
Esenyurt hurdacınız olarak Metsan Metal Hurda, işine gösterdiği özen ve hassasiyet ile her zaman sizlerledir! Hurdacılar arasında Esenyurt hurdacısı olarak mesleğimize olan büyük.
Detaylı Görüntüle
Hurdacılar
Hurdacılar arasında İstanbul hurdacılık başta olmak üzere tüm Türkiye'de nitelikli ve profesyonel hurdacı hizmetleri vermekteyiz.
Detaylı Görüntüle
Hurdacı
Diğer hurdacılar bireysel hurdalar da alırken Metsan Metal Hurda, 20 yıllık hurdacı deneyimi ile en iyi şekilde toptan hurda alımı yapmak için durmaksızın 7/24 çalışır.
Detaylı Görüntüle
En Yakın Hurdacı
Hurdacılar içerisinde en yakın hurdacı konumunda olmak, toptan hurdalarını elden çıkaracak olan müşterilerimizin, bu işten daha kazançlı olması anlamında çok önemlidir.
Detaylı Görüntüle
Hurdacı En Yakın Hurdacı İstanbul Hurdacı
İstanbul'da uzmanlık bölgelerimiz arasında hurdacılar içerisinde Avcılar hurdacı, Hadımköy hurdacı, Esenyurt hurdacı, Ümraniye hurdacı bölgelerinde..Tüm toptan hurda alımı..
Detaylı Görüntüle
En Değerli Hurdalar
En değerli hurdaların değer etmenleri arasında hurdanın geri dönüşüm süreçleri ne kadar zorluysa o hurdanın değeri de o kadar yüksek olması durumu bulunmaktadır.
Detaylı Görüntüle
Nasıl Hurdacı Olunur?
Hurdacılık, çok kolay kar getiren bir meslek gibi görünse de kar getirebilmesi için bazı nüansları bulunduğu bir gerçektir.
Detaylı Görüntüle
Hurdacılar Arasında Nasıl Seçim Yapmalısınız?
Sektördeki hurdacılar her hurdacı ağır tonajlı hurdalarla çalışmazlar. Metsan Metal Hurda olarak ağır tonajlı, her çeşitte hurdalarınızı adresinizden kendi ekibimizle teslim alırız
Detaylı Görüntüle
Hurdacılar Ne İş Yapar?
Hurdacılar, sizden hurdaları teslim alırlar ve gerekli eritme işlemlerinin ve geri dönüşüm aşamalarının gerçekleştirileceği tesise hurdaları devrederler.
Detaylı Görüntüle
Hurda Alım İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?
Günümüzde hızlı bir tüketim söz konusudur. Eskiden pek çok kişi cep telefonlarını, tabletlerini, bilgisayar ya da televizyonlarını kullanılamaz hale geldiklerinde yerine...
Detaylı Görüntüle
Hurda Malzemeleri Nerelerden Seçilmektedir?
Bireyler, Esenyurt hurdacı firması ile iletişime geçtiğinde firma genelde metal olan hurda çeşitlerini kişilerden almaya özen gösterirler. Belli olan fiyatlar ile alınan hurdalar..
Detaylı Görüntüle
Hurdaların Avantajları Nelerdir?
Çelik, metal gibi malzeme grupları hurda alımı konusunda en çok tercih edilen ürünlerdir.
Detaylı Görüntüle