Sarı Hurdası
Sarı Hurdası

Sarı hurdası, pirinç alaşımı kullanılarak elde edilen ürünlerin sarı renkli olmasından dolayı sarı hurdası ismini almıştır. Sarı hurdası, diğer hurda çeşitleri ile kıyaslandığında yüksek fiyatlı bir hurdadır.


Sarı hurdası süresiz olarak geri dönüştürülebildiği için hurdacı sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ayrıca sarı hurdası dünyada en çok geri dönüştürülen hurda çeşitidir.


Genellikle musluklar, mühimmat muhafazaları, kilitler, dişliler ve yataklar gibi az sürtünme gerektiren yerlerde kullanılır. Geri dönüştürülen sarı hurdası, saksafon, korna ve tüp gibi alanlarda hammadde olarak kullanılır. 


Asıl adı Sarı Pirinç Hurdası olan sarı hurdası;

-Kalay

-Nikel

-Demir

-Arsenik

-Alüminyum,

-Kurşun

-Antimon

-Fosfor 'dan oluşur. Yapılan bu karışım sayesinde sarı rengi elde eder.  Bu yüzden adı halk arasında sarı hurdası olarak kalmıştır. 


Hurdacı
 olarak bizler, sarı hurdaları bir araya toplarız, hurdalar için ödeme yaptıktan sonra hurdaların geri dönüşümü için gerekli aktarım işlerini sağlarız.


Bu adımda hurdacı hizmetlerinin bir diğer önemi aynı sarı hurdasının farklı farklı kalitedeki sınıflandırılmasının sağlanıp bu şekilde işlem görmesi ve hurdayı sağlayan müşteriye de o kıstasta fiyatlandırma sağlanmasıdır.
 


Ayıklama, sınıflandırma ve fiyatlandırma anlamında bu süreçleri doğru bir şekilde yapmak, her hurdacının gerçekleştirebileceği adımlar değillerdir.
 


Bu nedenle 20 yıllık hurdacı tecrübemiz ile Metsan Metal Hurda, en yakın hurdacı  hizmeti alacağınız bir firmadır.
 

 

bakır hurda

HEMEN TEKLİF AL
METSAN METAL & HURDA
DİĞER HİZMETLERİMİZ
METSAN METAL & HURDA
Alüminyum hurdaların geri dönüşümünün kullanımı, soğutma sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Alüminyum hurda fiyatları, alüminyum maddesinin metal sınıflandırmasındaki değerinden ötürü..Metsan Metal Hurda olarak alüminyum hurda fiyatları için..
Alüminyum Hurda
Bakır hurdaların istiflenip sonrasında geri dönüşüm işletmelerinde değerlendirilmesi hem ülke ekonomisi için hem de dünya kaynak yönetimi için önemlidir. Çok yönlü bir şekilde bakır hurdaların geri dönüşümü, kazan-kazan durumunu beraberinde getirir.

Bakır Hurda
Hurda çinko olarak elden çıkarmak istediğiniz hurdalarınız için çinko materyalini iyi tanıtan bir hurdacı ile anlaşmanız gerekir. Elinizde var olan âtıl durumdaki hurda çinkolarınızı bize verin, hurdalarınızı nakit paraya çevirmiş olun.
Çinko Hurda
Demir hurda kaynaklarının alımını 20 yıldır Metsan Metal Hurda olarak en iyi hizmet anlayışıyla yapmaktadır. Metsan Metal Hurda olarak tüm Türkiye’de nitelikli hurdacı hizmetleri vermek için 7/24 çalışıyoruz.
Demir Hurda
Krom hurdaların gerekli yerlerde uğradıkları geri dönüşüm işlemlerinden sonra özellikle otomobil kaplama ve korozyonu(aşınmayı) engelleme açısından kendisine kullanım alanı bulmaktadır.
Krom Hurda
Kurşun hurda alımlarını 7/24 bir şekilde tam donanımlı ekipmanlarımız (dozer, konteyner) ile gerçekleştirmekteyiz. Kurşun hurda alımı da dahil olmak üzere tüm hurda çeşitlerinin alımını gerçekleştirmekteyiz.
Kurşun Hurda
Başka önemli bir kaynak olan paslanmaz hurda alımını Metsan Metal Hurda olarak 20 yıldır yapmaktayız. Paslanmaz hurdalar içerisinde çok fazla değişken bulunabilir bu nedenle çok iyi tespit edilmesi gerek başka bir hurda kaynağıdır.

Paslanmaz Hurda
Paslanmaz oluşu ve dayanıklılığı nedeniyle demirden ayrılan çelik, demiryolları ve tren, motorlu araçlar, motorlar, uçaklar, makinalar, uzay araçları ve askeri zırhlı araçlar için kullanılır.
Çelik Hurdası
Kağıt hurdası, kullanım ömrünü tamamlamış ve atılan kağıt, karton hurdalardan oluşur. Geri dönüşümde en yaygın olarak toplanan ve dönüştürülen hurda çeşidi olan Kağıt Hurdası, seyyar hurdacıar tarafından da en çok toplanan hurda olma özelliğini taşır. 
Kağıt Hurdası