Demir Hurda
Demir Hurda

Demir Hurda

Miladı eski Mısır dönemine kadar dayanan demir ham maddesinin günümüzde endüstri dahil olmak üzere birçok alanda önem arz etmektedir.

Demir maddesi, dünya üzerinde en çok bulunan metal grubunda yer almaktadır. Demir metali, yoğun çabalar sonucunda demir cevher kaynaklarından elde edilmektedir.

Demirin kullanım alanları; demirin, tüm metaller içerisinde en çok kullanılan metal olması sebebiyle oldukça geniştir.

Düşük fiyatı ve yüksek dayanıklılık özelliği ile özellikle otomotiv, gemi gövdesi yapımı ve binaların yapısal bileşeni olarak kullanılan bir metaldir.

 

 

Çelik, demirin kendine en çok kullanım alanı bulan halidir. Ayrıca demirin çok değişken formda kullanım alanları da mevcuttur.

Demir hurdalar ise ham demirin kullanım alanı olduğu gibi benzer kullanım alanlarına sahiptir.

Diğer ham madde kaynaklarında olduğu gibi demir maddesinin de geri kazandırılması ekonomi ve kaynak yönetimi için çok önemlidir.

 

 

Türkiye’de ise zaten halihazırda zengin bir demir cevher, bulunmamaktadır. Bu nedenle özellikle çelik üretiminde cevher kaynaklı değil de hurda kaynaklı uygulamalar yaygınlık kazanması gerekmektedir.

Özellikle inşaat sektöründeki demir ihtiyacı, bu alanda demir hurda potansiyelinin taşıdığı önemi vurgulamaktadır.

Demir hurda kaynaklarının alımını 20 yıldır Metsan Metal Hurda olarak en iyi hizmet anlayışıyla yapmaktadır.

7/24 bir şekilde verdiğimiz kaliteli hizmet anlayışı ile demir hurda alımlarını sağlamaktayız.

 

 

Hurdacı hizmetlerini, tüm Türkiye’de konum farketmeksizin her yerde yapıyoruz.

Hurda fiyat politikamızı, her daim hurda borsasını baz alarak güncel tutuyor ve bu bilgiler ışığında demir hurda alımını tarafınızdan sağlıyoruz.

Hurda çeşitleri içerisinde demir hurda gibi geniş kullanım alanı ve ihtiyaç halinde olan hurdalar için geri dönüşüm işlemi çok önemlidir.

 

Hurdacılar içerisinde demir hurda kaynaklarının doğru şekilde ayıklanması, sınıflandırılması ve fiyatlandırılması her hurdacının yapabileceği iş değildir.

Metsan Metal Hurda olarak tüm Türkiye’de nitelikli hurdacı hizmetleri vermek için 7/24 çalışıyoruz.

Sayısız referansımız ve yaptığımız tüm yüksek tonajlı ve toptan hurda alımlarımızla ülkemiz için fark yaratan hurdacı mesleğini icra ediyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Her zaman müşterilerimize en yakın hurdacı konumunda olmak için yer, adres ayırt etmeksizin tüm il ve ilçelerde tüm gerekli ekip ve ekipmanlarımız ile toptan hurda alım hizmeti vermekteyiz.

 

 

demir hurda

HEMEN TEKLİF AL
METSAN METAL & HURDA
DİĞER HİZMETLERİMİZ
METSAN METAL & HURDA
Alüminyum hurdaların geri dönüşümünün kullanımı, soğutma sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Alüminyum hurda fiyatları, alüminyum maddesinin metal sınıflandırmasındaki değerinden ötürü..Metsan Metal Hurda olarak alüminyum hurda fiyatları için..
Alüminyum Hurda
Bakır hurdaların istiflenip sonrasında geri dönüşüm işletmelerinde değerlendirilmesi hem ülke ekonomisi için hem de dünya kaynak yönetimi için önemlidir. Çok yönlü bir şekilde bakır hurdaların geri dönüşümü, kazan-kazan durumunu beraberinde getirir.

Bakır Hurda
Hurda çinko olarak elden çıkarmak istediğiniz hurdalarınız için çinko materyalini iyi tanıtan bir hurdacı ile anlaşmanız gerekir. Elinizde var olan âtıl durumdaki hurda çinkolarınızı bize verin, hurdalarınızı nakit paraya çevirmiş olun.
Çinko Hurda
Krom hurdaların gerekli yerlerde uğradıkları geri dönüşüm işlemlerinden sonra özellikle otomobil kaplama ve korozyonu(aşınmayı) engelleme açısından kendisine kullanım alanı bulmaktadır.
Krom Hurda
Kurşun hurda alımlarını 7/24 bir şekilde tam donanımlı ekipmanlarımız (dozer, konteyner) ile gerçekleştirmekteyiz. Kurşun hurda alımı da dahil olmak üzere tüm hurda çeşitlerinin alımını gerçekleştirmekteyiz.
Kurşun Hurda
Başka önemli bir kaynak olan paslanmaz hurda alımını Metsan Metal Hurda olarak 20 yıldır yapmaktayız. Paslanmaz hurdalar içerisinde çok fazla değişken bulunabilir bu nedenle çok iyi tespit edilmesi gerek başka bir hurda kaynağıdır.

Paslanmaz Hurda
Sarı hurdası, pirinç alaşımı kullanılarak elde edilen ürünlerin sarı renkli olmasından dolayı sarı hurdası ismini almıştır.
Sarı Hurdası
Paslanmaz oluşu ve dayanıklılığı nedeniyle demirden ayrılan çelik, demiryolları ve tren, motorlu araçlar, motorlar, uçaklar, makinalar, uzay araçları ve askeri zırhlı araçlar için kullanılır.
Çelik Hurdası
Kağıt hurdası, kullanım ömrünü tamamlamış ve atılan kağıt, karton hurdalardan oluşur. Geri dönüşümde en yaygın olarak toplanan ve dönüştürülen hurda çeşidi olan Kağıt Hurdası, seyyar hurdacıar tarafından da en çok toplanan hurda olma özelliğini taşır. 
Kağıt Hurdası