Bakır Hurda
Bakır Hurda

Bakır Hurda

 

Bakır hurda hakkında bilgi vermeden önce bakır ham maddesinden biraz bahsedelim.

Bakır elementi, dünya genelinde yaygın bir şekilde üretiminin yapılabilmesi ve gümüşten sonra en iyi iletken metal olması sebebiyle endüstriyel alandaki önemi çok büyüktür.

Genel anlamda kullanım alanları; elektrik elektronik sanayi, inşaat sanayi, ulaşım sanayi, kimya, kuyumculuk ve boya sanayi olmak üzere çeşitlenmektedir.

Bakır maddesinden bahsettiğimize göre şimdi bakır hurda detayına inebiliriz.

Bakır hurda maddesinin kullanım alanları aslında bakırın kendi kullanım alanları ne ise bakır hurdanın da kullanım alanı o oranla geniştir.

 

 

Özellikle elektrik elektronik sanayide bakır hurda kablo kullanımında farklı boyut ve kalınlık ile önem kazanan ham maddeler arasındadır.

Hurdacılar olarak bizler, bakır hurdaları bir araya toplarız hurda kaynağını edindiğimiz şahsa hurdalar için ödeme yaptıktan sonra hurdaların geri dönüşümü için gerekli aktarım işlerini sağlarız.

Bakır hurdaların istiflenip sonrasında geri dönüşüm işletmelerinde değerlendirilmesi hem ülke ekonomisi için hem de dünya kaynak yönetimi için önemlidir.

 

 

Bakır hurdalar ağırlıklı olarak âtıl durumdaki kablolar üzerinden ilerlemektedir.

Bu kabloların geri dönüşümünün gerçekleştirilmemesi, sadece ekonomik açıdan kayıp değil bakırın içinde muhafaza ettiği doğaya zarar verecek maddelerin dünyaya salınmasına neden olmaktadır.

 

 

Çok yönlü bir şekilde bakır hurdaların geri dönüşümü, kazan-kazan durumunu beraberinde getirir.

Bu adımda hurdacı hizmetlerinin bir diğer önemi aynı bakır hurdasının farklı farklı kalitedeki sınıflandırılmasının sağlanıp bu şekilde işlem görmesi ve hurdayı sağlayan müşteriye de o kıstasta fiyatlandırma sağlanmasıdır.

Ayıklama, sınıflandırma ve fiyatlandırma anlamında bu süreçleri doğru bir şekilde yapmak, her hurdacının gerçekleştirebileceği adımlar değillerdir.

Bu nedenle 20 yıllık hurdacı tecrübemiz ile Metsan Metal Hurda, en iyi hurdacı hizmeti alacağınız bir firmadır.

 

 

Kendi içerisinde farklı metal gruplarına sahip bakır hurdaların doğru ayıklanması, geri dönüşüm aşaması için önem arz eden bir durumdur.

Kısacası hurdacılar arasında sizin de kendi açınızdan ideal hurda fiyat politikasını kendisine ilke edinmiş bir hurdacı ile çalışmanız lehinize olacaktır.

Maalesef ülkemizde hala yapılan hurda ithalatını azaltabilmek için hurda kaynaklarının emin ellerde toplanıp gerekli mercilere iletilmesi çok önemlidir!

 

 

bakır hurda

HEMEN TEKLİF AL
METSAN METAL & HURDA
DİĞER HİZMETLERİMİZ
METSAN METAL & HURDA
Alüminyum hurdaların geri dönüşümünün kullanımı, soğutma sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Alüminyum hurda fiyatları, alüminyum maddesinin metal sınıflandırmasındaki değerinden ötürü..Metsan Metal Hurda olarak alüminyum hurda fiyatları için..
Alüminyum Hurda
Hurda çinko olarak elden çıkarmak istediğiniz hurdalarınız için çinko materyalini iyi tanıtan bir hurdacı ile anlaşmanız gerekir. Elinizde var olan âtıl durumdaki hurda çinkolarınızı bize verin, hurdalarınızı nakit paraya çevirmiş olun.
Çinko Hurda
Demir hurda kaynaklarının alımını 20 yıldır Metsan Metal Hurda olarak en iyi hizmet anlayışıyla yapmaktadır. Metsan Metal Hurda olarak tüm Türkiye’de nitelikli hurdacı hizmetleri vermek için 7/24 çalışıyoruz.
Demir Hurda
Krom hurdaların gerekli yerlerde uğradıkları geri dönüşüm işlemlerinden sonra özellikle otomobil kaplama ve korozyonu(aşınmayı) engelleme açısından kendisine kullanım alanı bulmaktadır.
Krom Hurda
Kurşun hurda alımlarını 7/24 bir şekilde tam donanımlı ekipmanlarımız (dozer, konteyner) ile gerçekleştirmekteyiz. Kurşun hurda alımı da dahil olmak üzere tüm hurda çeşitlerinin alımını gerçekleştirmekteyiz.
Kurşun Hurda
Başka önemli bir kaynak olan paslanmaz hurda alımını Metsan Metal Hurda olarak 20 yıldır yapmaktayız. Paslanmaz hurdalar içerisinde çok fazla değişken bulunabilir bu nedenle çok iyi tespit edilmesi gerek başka bir hurda kaynağıdır.

Paslanmaz Hurda
Sarı hurdası, pirinç alaşımı kullanılarak elde edilen ürünlerin sarı renkli olmasından dolayı sarı hurdası ismini almıştır.
Sarı Hurdası
Paslanmaz oluşu ve dayanıklılığı nedeniyle demirden ayrılan çelik, demiryolları ve tren, motorlu araçlar, motorlar, uçaklar, makinalar, uzay araçları ve askeri zırhlı araçlar için kullanılır.
Çelik Hurdası
Kağıt hurdası, kullanım ömrünü tamamlamış ve atılan kağıt, karton hurdalardan oluşur. Geri dönüşümde en yaygın olarak toplanan ve dönüştürülen hurda çeşidi olan Kağıt Hurdası, seyyar hurdacıar tarafından da en çok toplanan hurda olma özelliğini taşır. 
Kağıt Hurdası